Każdy mężczyzna, choćby raz na jakiś czas, musi się udać na zakupy. Wiadomo – ubrania męskie potrafią ulec zniszczeniu nawet od samego noszenia. Ryzyko zwiększa się, gdy zaczynamy wykonywać jakieś bardziej ekstremalne czynności, które narażają nasze ubrania na uszkodzenie. Najbardziej podatne na destrukcję wydają się spodnie; wystarczy się potknąć i podeprzeć na kolanie, aby powstała niemiła oku dziura. Wtedy naszym następnym celem będzie sklep odzieżowy.
Na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze spodni?
Wybór spodni tylko na pozór wydaje się prosty. Jednak może to być trudniejsze, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Trzeba zwrócić uwagę na naprawdę sporo szczegółów, aby nie wyjść ze sklepu z produktem zupełnie niepasującym do naszej sylwetki. No właśnie – to sylwetka ma ogromne znaczenie w aspekcie tego, jak spodnie będą do nas pasować. Oprócz budowy ciała warto również spojrzeć na krój, długość spodni oraz materiał, z jakiego są one wykonane. Oczywiście nie można też zapomnieć o tym, na jakie okazje kupujemy odzież.
Każdy mężczyzna jest zbudowany inaczej, jednak można wyróżnić 3 typy sylwetki mężczyzny: szczupły, normalny oraz masywny. W pierwszej kolejności skupmy się na pierwszym i drugim. W przypadku osoby szczupłych jest kilka opcji, których powinno się unikać. Pierw jednak wskażmy na polecane możliwości. Atletyczny mężczyzna powinien dla siebie szukać przede wszystkim takich krojów jak: slim, joggery oraz tapered. W takich fasonach będzie prezentował się najlepiej. Dla mężczyzn o regularnej budowie ciała ważne powinny być te same kroje, jednak dochodzą jeszcze dwie możliwości: skinny oraz regular.
Zupełnie inaczej wygląda sytuacja dla osób nieco masywniejszych. Tacy panowie powinni ubierać się w taki sposób, aby maskować swoje dodatkowe kilogramy, zamiast jeszcze bardziej je uwydatniać. Właśnie dlatego niejeden sklep odzieżowy oferuje im takie spodnie jak: regular, tapered oraz bootcut (inaczej znane jako popularne dzwony). Takie wybory pozwolą sprytnie ukryć niechciane mankamenty.
Co jest ważne, kiedy kupujemy spodnie?
Ubrania męskie mogą być bardzo różne, a przy ich wyborze trzeba zwracać uwagę na więcej niż jeden szczegół. Nie tylko krój się liczy, choć jest oczywiście bardzo ważnym aspektem. Równie istotny jest stan. Wyróżnia się trzy rodzaje stanów: niski, klasyczny oraz wysoki. Wszystkie z nich mają swoich zwolenników oraz czymś się wyróżniają. Spodnie z klasycznym stanem kończą się na wysokości pasa. Ich noszenie jest bardzo wygodne i nie przynosi ze sobą żadnych problemów.
Biodrówki to popularna nazwa dla spodni z niskim stanem. Ich popularność jest mocno zauważalna wśród osób o wysportowanej budowie ciała, ponieważ posiadają oni często sylwetkę typu V. Niski stan można zauważyć głównie wśród spodni typu skinny oraz slim. Najlepiej, jeśli biodrówki będą zakładać mężczyźni szczupli, ale także tacy z niewielkim brzuszkiem. Powód tego jest dosyć prosty – spodnie, które kończą się na biodrach będą łatwiejsze do zapięcia. Problem takich wariantów może być jednak bardziej widoczny, gdy zechcemy się po coś schylić lub zawiązać buty – mogą wówczas za wiele odsłonić.
Ostatnią możliwością są spodnie z wysokim stanem. Ze względu na to, że podkreślają pośladki, popularne są głównie wśród kobiet, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakładali je również mężczyźni. Ze względu na to, że kończą się na talii, pozostają cały czas w tym samym miejscu, na dodatek są bardzo często uważane za najwygodniejsze. Są także dobrym pomysłem dla mężczyzn z niewielkim brzuszkiem, gdyż mogą go sprytnie zamaskować.
Co zrobić, by spodnie wyglądały dobrze?
W kwestii ubrań męskich najważniejszym wydaje się odpowiedni wybór rozmiaru. Wśród spodni może wystąpić problem polegający na tym, że nie do końca znamy oznaczenia popularnej rozmiarówki. Na szczęście w większości sklepów odzieżowych są one do siebie bardzo zbliżone. Najczęściej rozmiar spodni podany jest w dwóch liczbach (przykładowo 32/24). Pierwsze oznaczenie mówi nam o długości w pasie, zaś drugi o długości nogawki. Wynik nie jest podany w centymetrach.
Warto również wiedzieć o możliwych modyfikacjach założonych przez nas spodni. Przede wszystkim należy przychylniejszym okiem spojrzeć na osobę krawca. Dobry krawiec bez problemu naprawi każdą niedogodność związaną z naszymi spodniami, co może nam bardzo skrócić czas poświęcony na szukanie odpowiedniego produktu.
Inną kwestią jest popularne szczególnie wśród młodych ludzi podwijanie nogawek. Należy jednak wiedzieć, kiedy można sobie na to pozwolić. W przypadku szerokiej nogawki nie powinniśmy nigdy pomyśleć o włożeniu jej do buta. Wtedy ratunkiem jest podwinięcie, jednak powinno ono być stosunkowo luźne. W przypadku wąskiej nogawki problem jest nieco mniejszy, gdyż włożenie do buta będzie niemalże zawsze wyglądać dobrze. Wyjątkiem jest masywny wygląd buta. Wąskie nogawki z kolei najlepiej prezentują się właśnie w podwiniętej formie.